Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
OSMANİYE Haber Girişi: 03.06.2021 - 15:59, Güncelleme: 03.06.2021 - 15:59

16 Sağlık personeli daha Yenidoğan Canlandırma eğitimini tamamladı

 

16 Sağlık personeli daha Yenidoğan Canlandırma eğitimini tamamladı

İlimizde daha önce de gerçekleştirdiğimiz Yeni Doğan Canlandırma Programının bir yenisi daha yapıldı.
  Osmaniye İl sağlık Müdürlüğü bünyesinde yapılan Yenidoğan Canlandırma (Neonatal Reesusitasyon)  Uygulayıcı Eğitimi 3 günlük teorik ve pratik uygulamalı eğitim sonucunda katılımcılara sertifikaları verildi. Osmaniye il Sağlık Müdürü  Dr. Hasan Öznavruz;  “Bebek ölümleri, bir toplumun gelişmişlik, ekonomik ve sağlık alt yapısını göstermesi açısından önemli bir ölçüttür. Başta sağlık alanında gelişmeler ve iyileştirmeler olmak üzere sosyal ve ekonomik gelişmelerin de bebek ölümlerinin azaltılmasında önemli olduğu bilinmektedir. Hastalıkların erken tanı ve tedavisi, gebelere ve bebeklere verilen sağlık bakımının iyileştirilmesi ve ulaşılabilir kılınması, gebelerin ve bebeklerin doğru beslenmesinin sağlanması ile beraber bebek ölüm sayılarında ciddi bir iyileşme olması beklenmektedir. Neonatal bebek ölümlerinin azaltılmasına yönelik ülkemiz çapında Sağlık Bakanlığımız koordinesinde Yeni Doğan Canlandırma Ve Uygulayıcı Eğitimleri düzenlendi. İlimizde daha önce de gerçekleştirdiğimiz Yeni Doğan Canlandırma Programının bir yenisi daha yapıldı. İlimiz genelinde yeni doğan bebek ölümlerinde önlenebilir ölümlerin asgari seviyeye indirilmesi en öncelikli çalışmalarımız arasında olduğu, uzun yıllardır yürütülen Yeni Doğan Canlandırma Eğitimlerinde amacımız bebek ölümlerini önlemek amacı ile doğum olayının gerçekleşme anında doğum olayına iştirak eden tüm sağlık çalışanlarının bu eğitimi alarak standart bir canlandırma uygulayabilmesi için gerekli bilgi ve becerilerle donatılmasıdır. Müdürlüğümüze bağlı ağırlıklı olarak 112 Acil Sağlık İstasyonlarında çalışan sağlık personellerinden oluşan 16 kişilik katılımcı grubuna Bakanlığımız Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü ve Türk Neonatoloji Derneği işbirliğinde İl Sağlık Müdürlüğümüz de 31 Mayıs 2021- 2 Haziran 2021 tarihleri arasında 3 gün süren teorik ve uygulayıcı eğitimini tamamlayan personelimize sertifikaları verildi. Kendilerini tebrik ediyorum” dedi. Aynur Boz
İlimizde daha önce de gerçekleştirdiğimiz Yeni Doğan Canlandırma Programının bir yenisi daha yapıldı.

 

Osmaniye İl sağlık Müdürlüğü bünyesinde yapılan Yenidoğan Canlandırma (Neonatal Reesusitasyon)  Uygulayıcı Eğitimi 3 günlük teorik ve pratik uygulamalı eğitim sonucunda katılımcılara sertifikaları verildi.

Osmaniye il Sağlık Müdürü  Dr. Hasan Öznavruz;  “Bebek ölümleri, bir toplumun gelişmişlik, ekonomik ve sağlık alt yapısını göstermesi açısından önemli bir ölçüttür. Başta sağlık alanında gelişmeler ve iyileştirmeler olmak üzere sosyal ve ekonomik gelişmelerin de bebek ölümlerinin azaltılmasında önemli olduğu bilinmektedir. Hastalıkların erken tanı ve tedavisi, gebelere ve bebeklere verilen sağlık bakımının iyileştirilmesi ve ulaşılabilir kılınması, gebelerin ve bebeklerin doğru beslenmesinin sağlanması ile beraber bebek ölüm sayılarında ciddi bir iyileşme olması beklenmektedir. Neonatal bebek ölümlerinin azaltılmasına yönelik ülkemiz çapında Sağlık Bakanlığımız koordinesinde Yeni Doğan Canlandırma Ve Uygulayıcı Eğitimleri düzenlendi.

İlimizde daha önce de gerçekleştirdiğimiz Yeni Doğan Canlandırma Programının bir yenisi daha yapıldı.

İlimiz genelinde yeni doğan bebek ölümlerinde önlenebilir ölümlerin asgari seviyeye indirilmesi en öncelikli çalışmalarımız arasında olduğu, uzun yıllardır yürütülen Yeni Doğan Canlandırma Eğitimlerinde amacımız bebek ölümlerini önlemek amacı ile doğum olayının gerçekleşme anında doğum olayına iştirak eden tüm sağlık çalışanlarının bu eğitimi alarak standart bir canlandırma uygulayabilmesi için gerekli bilgi ve becerilerle donatılmasıdır.

Müdürlüğümüze bağlı ağırlıklı olarak 112 Acil Sağlık İstasyonlarında çalışan sağlık personellerinden oluşan 16 kişilik katılımcı grubuna Bakanlığımız Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü ve Türk Neonatoloji Derneği işbirliğinde İl Sağlık Müdürlüğümüz de 31 Mayıs 2021- 2 Haziran 2021 tarihleri arasında 3 gün süren teorik ve uygulayıcı eğitimini tamamlayan personelimize sertifikaları verildi. Kendilerini tebrik ediyorum” dedi. Aynur Boz

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve eldedemokrasi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.