Reklam için 0532 496 75 66
Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 09:53 Bu haber 1368 kez okundu
 
3 Aydır Osmaniye Akyar Köyünde İnternet Yok
OSMANİYE Haberi
3 Aydır Osmaniye Akyar Köyünde İnternet Yok

3 Aydır Osmaniye Akyar Köyünde İnternet Yok

Yaklaşık 3 aydır Osmaniye Adana yolunun sanayiden başlayıp devlet hastanesi kavşağına  kadar olan yol yapım çalışması nedeni ile Akyar köyüne internet verilmemektedir.

Akyar köyü sakinleri bu duruma isyan etti

Akyar köyü sakinlerinden  H.Ö Elde Demokrasi muhabirine yaptığı açıklamada  “Köyümüze 3 aydır internet verilmiyor, defalarca TT Net’i aramamıza rağmen yol yapımından dolayı internet veremiyoruz diyorlar.

Kullanmadığımız internetin parası bizden tahsil ediliyor tahsil edilen paradan vazgeçtik uzaktan eğitim görülen bir dönemde bu aksaklığın çocuklarımızı mağdur etmesi bizi üzüyor ve çocuklarımızın eğitim hayatı üzerinde olumsuz etkiler bırakacağına inanıyorum.

Bizde normal yurttaşlar gibi eşit eğitim hakkından faydalanmak istiyoruz.

Buradan tüm yetkililere sesleniyorum, şu yolu artık bitirin veya internet hatlarımıza kavuşmak için gereken neyse yapın.

Ayrıca pandemi döneminde mümkün olduğu kadar dışarıya çıkmak istemesekte internet olmadığından dolayı banka ödemeleri fatura ödemeleri için köyden kalkıp şehre gidiyoruz, resmi işlemlerimizde kullandığımız E-Devlet kanallarını kullanamadığımız için mağduruz buradan tekrar tüm yetkililere seslenerek köyümüzün internet probleminin çözülmesini talep ediyoruz ayrıca köylüler Cimere durumu bildirecek”. dedi

Kaynak: Editör: Gökhan Soylu
Etiketler: 3, Aydır, Osmaniye, Akyar, Köyünde, İnternet, Yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı