Haber Detayı
15 Haziran 2020 - Pazartesi 22:37 Bu haber 752 kez okundu
 
ASKER ADAYLARINA COVİD-19 TESTİ YAPILIYOR
SAĞLIK Haberi
ASKER ADAYLARINA COVİD-19 TESTİ YAPILIYOR

ASKER ADAYLARINA COVİD-19 TESTİ YAPILIYOR

            Osmaniye'de vatani görevlerini yapmak için birliklerine gidecek asker adaylarına İl Sağlık Müdürlüğü birimleri  tarafından Covid-19 testi yapılıyor.

            Korona virus tedbirleri kapsamında daha önce ertelenmiş olan askerlik celp döneminin 31 Mayıs 2020 tarih itibarı ile tekrar başladığının açıklanmasının üzerine tüm ülke  genelinde olduğu gibi Osmaniye Merkez ve diğer ilçelerinde de asker adaylarına kurulan İl Sağlık Müdürlüğü birimlerimi tarafından Covid-19 testi yapılmaya başlandı.

            Osmaniye İl sağlık Müdürlüğümüne bağlı birimlerde Sağlık çalışanları tarafında Asker adayların kayıtları yapılarak en elektif şartlarda  PCR testi yapılmaktadır. Yapılan testlerden  sonuçları negatif çıkan asker adayları, diğer sağlık kontrollerini de tamamladıktan sonra askere gidebilecekler. Fakat  Test sonuçları pozitif çıkanlar ise tedavi süreci ve sonrasında yapılacak takip çalışmalarından sonraki bir  dönemde askere gidebilecekler.

            Osmaniye İl sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznevruz Konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Osmaniye’de asker adaylarının yanı sıra bir çok hedef grubunda test çalışmaları devam etmektedir.

            Bakanlığımız tarafından yapılan açıklamalarda görüldüğü üzere Ülkemizde yapılan test sayısındaki artışa rağmen  vakalarda belirgin bir azalma görüldüğü halde Tüm Vatandaşlarımızın Tedbileri Elden Bırakmaması  gerekmektedir.

            Bu süreçte tüm sağlık çalışanlarımız  çok büyük bir  mücadele vermektedirler. Sağlık çalışanlarımız 7 gün 24 saat mesai gözetmeksizin çalışarak hastalığın bulaştığı kişileri sağlığına kavuşturmak adına elinden gelen tüm çabayı göstermekte ve göstermeye devam etmektedir.

            Özellikle bu süreçte il dışından şehrimize gelen ve akraba ziyaretinde bulunanların gerekli önlemleri alarak kendilerini koruması,  Covit-19  tanısı veya öyküsü olanların mutlaka Sağlık Kuruluşlarına bilgi vermesi birimlerimiz tarafından takip edilmesi süreci atlatmamız için çok büyük önem arz etmektedir. Maske ve sosyal mesafe kuralına uyulmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

            Vatandaşlarımız yaşadığımız Koronavirus Pandemisi döneminde  çok duyarlı olmalı ve normalleşme sürecinde Sağlık Bakanlığının açıkladığı tedbirleri harfiyen yerine getirmelidir.

            Kontrollü sosyal hayata geçtiğimiz dönemde, korumak ve korunmak için maske, sosyal mesafe ve kişisel hijyen şart. Lütfen tedbiri elden bırakmayalım.” Aynur Boz

Kaynak: (ED) - Elde Demokrasi Editör: Aynur Boz
Etiketler: ASKER, ADAYLARINA, COVİD-19, TESTİ, YAPILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı