Reklam için 0532 496 75 66
Haber Detayı
11 Temmuz 2020 - Cumartesi 10:09 Bu haber 2523 kez okundu
 
Ayasofyanın açılması için imza atanlardan biri de Osmaniyeli Mehmet Vural
DİĞER Haberi
Ayasofyanın açılması için imza atanlardan biri de Osmaniyeli Mehmet Vural

Ayasofya'nın ibadete açılması için imza atanlardan biride Danıştay 10. Daire Başkanı ve Danıştay Başkan Vekili hemşehrimiz Mehmet Vural'dır Bu durum Osmaniye'de büyük sevinç yarattı.

Türkiye'nin bir çok karar alma mekanizmalarında bulunan Osmaniye'lilerin, böyle güzel kararlarda imzalarının bulunması Osmaniye'de  büyük sevinç yarattı.

Danıştay 10. Daire Başkanı ve Danıştay Başkan Vekili Mehmet Vural Kimdir?

01.02.1962 tarihinde Osmaniye’de doğmuştur. Nevşehir İmam Hatip Lisesini bitirmiş, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1984 yılında mezun olmuştur. Maliye Bakanlığı Hesap Uzman Muavinliği, Hesap Uzmanlığı, Baş Hesap Uzmanlığı, Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Gelirler Genel Müdür Yardımcılığı, Hesap Uzmanları Kurulu Başkanlığı ve Bakanlık Müşavirliği görevlerinde bulunmuştur. Bu görevleri yürütmekte iken Maliye Bakanlığı Kefalet Sandığı Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmıştır. İngiltere’de bir yıl süre ile mesleki inceleme yapmak üzere görevlendirilmiş, ABD ‘Harvard Üniversitesinde Uluslararası Vergi Programı çerçevesinde “Vergi Analizleri ve Vergi Gelirlerinin Tahmini” konulu programı tamamlamıştır. 03.03.2011 tarihinde Cumhurbaşkanı tarafından Danıştay Üyeliğine seçilmiştir. “Uygulayıcılar İçin KDV”, “Katma Değer Vergisi İade Rehberi”, “Emlak Vergisi Kanunu ve Çevre Temizlik Vergisi Açıklama ve Yorumları” başlıklı kitapları ile ortak çalışma sonucu hazırlanmış “Vergisel Açıdan Enflasyon Düzeltmesi” başlıklı ortak çalışma sonucu hazırlanmış olan kitabı bulunmaktadır. Çeşitli dergilerde yayımlanmış makaleleri ve “Türkiye’de Peşin Vergi Uygulamaları, Peşin Verginin Vergi Hukukumuzdaki Yeri ve Genel ekonomi Üzerindeki Etkileri” konusunda hazırladığı bilim raporu bulunmaktadır. 25.09.2017 tarihinde Danıştay Genel Kurulunca Danıştay Başkanvekilliğine seçilen, İngilizce ve Fransızca bilen VURAL, evli ve iki çocukludur.

 

Kaynak: Editör: Gökhan Soylu
Etiketler: Ayasofyanın, açılması, için, imza, atanlardan, biri, de, Osmaniyeli, Mehmet, Vural,
Yorumlar
Haber Yazılımı