Reklam için 0532 496 75 66
Haber Detayı
11 Ekim 2020 - Pazar 10:19 Bu haber 429 kez okundu
 
Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül; Lütfen dikkatli olalım.
HATAY Haberi
Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül; Lütfen dikkatli olalım.

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül; Lütfen dikkatli olalım.

Sarımazı Mahallesi'nde ormanlık alanda çıkan ve İskenderun’un ardından Arsuz ilçesinde de etkisini yoğun bir şekilde sürdürerek 2 gün boyunca dağlık ve yerleşim alanlarında etkili olan yangının kontrol altına alınmasının ardından Belediye Başkanı İbrahim Gül, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi.

“Dün sabah saatlerinde Soğukoluk yol üzerinde başlayan ve erken müdahale neticesinde söndürülen yangın’a sevinirken ard arda gelen yangın haberleriyle büyük bir sarsıntı yaşadık. Tamamıyla kundaklama ve terör eylemi olduğunu düşündüğümüz yangınlar çıkarıldı.

Çıkan yangınların mesafe bakımından çok uzak olması ve çıkış nedenlerinin de farklı olması bunun en önemli belirtisi. Burada emniyet güçlerimizin yoğun bir şekilde olayı araştırdığını ve en kısa zamanda aydınlanacağını temenni ediyorum. Seksen’e yakın vatandaşımızın ve 20 hanenin de olumsuz etkilendiği aldığımız bilgiler arasında.

Güçlü devletimiz milletimizin her zaman yanında, kaygı ve endişeye lütfen kapılmayarak biraz daha dikkatli olalım. Fabrika ve firmalarda güvenlik ve gece bekçisi olan çalışanlarımızın çok daha dikkatli olmalı, bunun yanı sıra vatandaşlarımızın da şüpheli davranış sergileyen kişileri acil bir şekilde kolluk kuvvetlerimize bildirmelerini rica ediyorum. Rabbim böylesine vahim olayları bir daha yaşatmasın. 5 helikopter, 188 arazöz, 25 iş makinesi ve 750 personele, canla başla çalışan belediye personelime ve diğer kurumlardan yardıma gelen tüm çalışanların ve kıymetli vatandaşlarımıza minnettarlığımı iletiyorum.

Güçlü devletimiz halkımızın yaralarını bir an önce saracağına olan inancımı tekrar ileterek. Özverili çalışmalarıyla başta Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye, Hatay Valimiz Sayın Rahmi Doğan’a, Orman Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey’e, Hatay Milletvekillerimize, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğüne, Kaymakamlarımıza, İtfaiye personellerimize, Jandarma teşkilatımıza, AFAT ekiplerimize, Polis teşkilatımıza, ilçe belediyelerimize, HBB personellerine ve Kızılay başta olmak Teşekkür ediyorum dedi

Kaynak: Editör: Gökhan Soylu
Etiketler: Belen, Belediye, Başkanı, İbrahim, Gül;, Lütfen, dikkatli, olalım., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı