Reklam için 0532 496 75 66
Haber Detayı
19 Aralık 2020 - Cumartesi 18:00 Bu haber 2117 kez okundu
 
GECE BEKÇİLERİ NE İŞ YAPAR? MOTORUM ÇALINDI BEYLER
OSMANİYE Haberi
GECE BEKÇİLERİ NE İŞ YAPAR?  MOTORUM ÇALINDI BEYLER

GECE BEKÇİLERİ NE İŞ YAPAR? 

MOTORUM ÇALINDI BEYLER

 

Amacım kimseye işini öğretmek, hesap sormak değildir. Fakat yeri geldiğinde uyarmak serzenişte bulunmak işleyişten memnuniyetsizliğimi belirtmek her vatandaş gibi benimde hakkım.

 

Malumunuz geçtiğimiz günlerde haber sitemizde haberini de yaptığımız Osmaniye de Hırsızlar boş durmuyor diye bir haber vardı. Bir çoğunuz okumuştur.

 

O haberin konusu; çalınan bir elektirikli motor, bisiklet adı herneyse işte, kısacası mal, eşya, hacet  kendi alın terimizle kazandığımız helal paramızla aldığımız bir nesne.

 

Bu Eşyayı, ikamet ettiğim apartmanın girişinden aldılar götürdüler hemde ne götürüş kalın halatla kilitli motorun haladını sökerek, kırarak. Güvenlik kameralarına pozlar vererek.

 

İkamet ettiğim sokakta ve sokağın çıkışında güvenlik  kameraları olmasına rağmen görüntüler tespit edilmesine rağmen sayın bay pek kıymetli hırsız yakalanamadı.  

 

Kıymetli diyorum, çünkü hırsızlıkla ilgili ceza yasalarını incelediğimde bu kıymetli hırsızlarımıza gereken değer veriliyor adliyenin ön kapısından giren hırsızımız, artık hangi kapısından geri çıkıyor bilmiyorum, ama çıkıyor.

 

Benim 12 taksitle aldığım öderken de hane halkının boğazından giyiminden vs kıstığım binbir zorluk çekerek ödediğim eşyamı çalan çakal oğlu çakallar gereken cezayı almıyor.

Neyse konumuz bu değil.

 

Konumuz şu;  

Gündeme düştüğünde hepey yaygara koparan Gece bekçiliği sistemi, konu ülkeyi ikiye bölmüş, her kafadan bir ses çıkmış, kimisi gereksiz, kimisi çok gerekli demişti.

 Bende bu sistemin yarar sağlayacağı konusunda gereksiz diyenlerle hararetli tartışmalar yaşamıştım.

 

Şu an bile gece bekçiliğinin varlığının iyi olduğunu savunanlardanım, şimdi soruyorum; Saat 21 den sonra sokağa çıkma yasağının olduğu bir gece de bir hırsız Osmaniye sokakların da köpek gibi gezip serbestçe evlere girip evlerden insanların değerli eşyalarını çalacak kadar cesareti nereden alıyor yasalardanmı yoksa  meydanı boş bırakan gece bekçilerindenmi?

 

 Gece Bekçileri ne iş yapar?  veya bu bekçiler gece iş yapmazmı, bu kadrolar neden açıldı?

 

Alınan 10 larca 100 lerce bekçi  gündüz’mü çalıştırılmaya başlandı? Eğer öyleyse gece bekçisi ibaresini kaldırın gündüz bekçisi deyin değilmi.

 

Bu Gece Bekçileri görev yapsaydı mahalle aralarında gezseydi sokağa çıkma yasağının olduğu bir gecede sonradan öğrendiğim Osmaniye’ye illallah dedirtmiş  azılı bir hırsız benim eşyamı çalamazdı.

 

Çalamazdı diye kesin konuşuyorum Her yer mobese kamerası ile donatılmış durumda bir cadde'den geçse diğerin'den geçemez. Oralardan geçse, Gece bekçilerine takılırdı çünkü sokağa çıkma kısıtlaması vardı.

 

Öğrendiğim kadarıyla bilinen, sabıkalı, adı sanı belli, uzun süredir aranan, cezası hayli kabarık biri.

Lütfen rica ediyorum Gece Bekçilerini çalıştırın, vatandaşın kapısından motor, bisiklet, ve diğer kıymetli eşyaları çalınıyor. Benim motorum çalındı, yani hakkımı yediler.

 

Allah'ın bile kul hakkıyla karşıma gelmeyin dediği bir dünya da, benim motorumun çalınmasın da kimin emeği varsa hakkım helal değildir. Kalın sağlıcakla

Gökhan SOYLU

Kaynak: Editör: Gökhan Soylu
Etiketler: GECE, BEKÇİLERİ, NE, İŞ, YAPAR?, , MOTORUM, ÇALINDI, BEYLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı