Reklam için 0532 496 75 66
Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 19:27 Bu haber 3044 kez okundu
 
MAVİ KONTEYNERE ÇÖP ATTILAR
- Haberi
MAVİ KONTEYNERE ÇÖP ATTILAR

MAVİ KONTEYNERE ÇÖP ATTILAR

MAVİ KONTEYNERE KAĞIT, KARTON, PLASTİK, CAM VE METAL ATIKLARI ATILACAK
Osmaniye Belediyesi, İkili Toplama Sistemi Konteynerlerini Pilot Bölgelere Yerleştirdi.
Çevre Şehircilik Bakanlığı’nca başlatılan çevrenin daha az kirlenmesi ve geri dönüşümün artırılması amacıyla evlerdeki çöpler için ‘ikili toplama sistemi’ Osmaniye’de hayata geçti.
Osmaniye Belediyesi tarafından Osmaniye’de sıfır atık projesi kapsamında uygulanmaya başlayan ikili toplama sistemine uygun olarak mavi ve gri renkte iki ayrı çöp konteynerleri ilk olarak pilot bölge olarak belirlenen Atatürk Caddesi, Adnan Menderes Bulvarı, İstasyon Caddesi ve Kemal Satır Caddesi (Salı yolu) ‘ne yerleştirildi.
Belediyemizin girişimleriyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca hibe olarak gönderilen mavi renkteki atık konteynırına kağıt, karton, plastik, cam ve metal atıkları atılacak.
GRİ KONTEYNIRA MUTFAK ATIKLARI VE ORGANİK ATIKLAR ATILACAK
Sıfır atık projesi ikili toplama sistemi kapsamında yerleştirilen gri renkteki konteynırlara mutfak atıkları, organik atıklar ve benzeri atıklar atılacak.
Osmaniye Belediyesi tarafından ilerleyen süreçte kent merkezinin genelinde yaygınlaştırılması planlanan proje ile Osmaniye’de geri dönüşümün artırılması, çevre kirliliğinin önüne geçilmesi ve şehir ekonomisi ile ülkemiz ekonomisine katkı sağlaması amaçlanmakta. Osmaniye Belediyesi Çevre Şehircilik Bakanlığı’nca başlatılan çevrenin daha az kirlenmesi ve geri dönüşümün artırılması amacıyla evlerdeki çöpler için ‘ikili toplama sistemi’ Osmaniye’de hayata geçirildi ancak Osmaniye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca hibe olarak gönderilen mavi renkteki atık konteynırına kağıt, karton, plastik, cam ve metal atıklar atılması gerekirken vatandaşlar her iki konteynıra çöp attı. Aynur Boz

Kaynak: Editör: Gökhan Soylu
Etiketler: MAVİ, KONTEYNERE, ÇÖP, ATTILAR,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı