Reklam için 0532 496 75 66
Haber Detayı
18 Şubat 2021 - Perşembe 19:36 Bu haber 624 kez okundu
 
OGC Başkanı Avcı’nın Regaip Kandili Mesajı
OSMANİYE Haberi
OGC Başkanı Avcı’nın Regaip Kandili Mesajı

OGC Başkanı Avcı’nın Regaip Kandili Mesajı

 

 

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Başkanı İsrafil Avcı bu akşam idrak edeceğimiz mübarek Regaib Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.
Başkan Avcı mesajında şunları söyledi: “Regaip Kandili bu yıl 18 Şubat tarihinde idrak edilecek. Regâib gecelerinde dua etmek, tevbe ve istiğfarda bulunmak, bu geceyi kutsal kabul ederek çeşitli ibâdetlerle geçirmek, genel olarak alimler arasında kabul görmüştür. Regaibin diğer kandillerden farklı oluşu hem Recep ayında bulunması hem de Cuma gecesi oluşudur. Ayrıca Recep ayının hususiyetlerinden birisi de Regaib Kandili ve Mirac Kandili olarak bilinen iki kandilin bu ayda bulunmasındandır. Bu günler ve geceler, kendimizi denetleme ve değerlendirme bakımından önemlidir. Bu gecede Yüce Allah'ın rahmet, bağış ve yardımlarının dağıtıldığına inanılır. Diğer bir ifadeyle bu ümit ve inançla Yüce Allah’a ibadet edilir. Rabbim ibadet ve dualarınızı kabul etsin.
Bu vesileyle başta değerli üyelerimiz ve meslektaşlarımız olmak üzere tüm İslam Alemi’nin mübarek Regaib Kandili’ni kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.”>>>Murat Boz

Kaynak: Editör: Gökhan Soylu
Etiketler: OGC, Başkanı, Avcı’nın, Regaip, Kandili, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-170111180-1