Reklam için 0532 496 75 66
Haber Detayı
14 Ocak 2021 - Perşembe 18:37 Bu haber 395 kez okundu
 
Osmaniye’de aşı Öznavruz’la başladı
OSMANİYE Haberi
Osmaniye’de aşı Öznavruz’la başladı

Osmaniye’de aşı Öznavruz’la başladı

 


Osmaniye'de sağlık çalışanlarına yönelik Covid-19 aşı çalışması,  Tüm Yurtta olduğu gibi Osmaniye Devlet Hastanesi'nde de düzenlenen programla başladı.
İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, gazetecilere yaptığı açıklamada'da sağlık çalışanlarına yapılacak aşıların ilkini kendinin yaptırdığını söyledi.
Öznavruz ilk aşıyı olduktan sonra  Koronavirüs Pandemisi nedeniyele tüm illerde eş zamanlı olarak öncelikle Sağlık çalışanlarının aşılanmasını kapsayan Koronavirüs aşılaması İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına yapılmaya başlandı.
Dün itibari ile tüm sağlık personelinin aşılanacağını dile getiren Öznavruz, şunları kaydetti:
"Sayın Bakanımızın da dediği gibi 'tünelin ucundaki ışık göründü.' Artık aşıya kavuştuk. Bugünden itibaren başta sağlık personelimiz olmak üzere 7 bin 120 aşımızı önümüzdeki hafta itibarıyla yapıp tamamlayacağız. Bakanlığımızın göndereceği diğer aşıları da 65 yaş üstü ve riskli gruptakiler başta olmak üzere Sağlık Bakanlığının aşılar sistemi üzerinden tanımladığı bu gruptaki insanlarımıza inşallah ikinci parti olarak yapacağız. Yaklaşık 9 aydır Kovid-19'la mücadelemizde sağlık personelimiz gerçekten çok ciddi boyuta üstün bir gayret ve çalışma çalışarak bu güne geldik.. Ben İl sağlık müdürü olarak hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Emeklerine Yüreklerine Sağlık " dedi Aynur Boz

Kaynak: Editör: Gökhan Soylu
Etiketler: Osmaniye’de, aşı, Öznavruz’la, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı