Reklam için 0532 496 75 66
Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 16:43 Bu haber 439 kez okundu
 
Osmaniye Sumbas Köylerinde İnceleme
OSMANİYE Haberi
Osmaniye Sumbas Köylerinde İnceleme

Osmaniye Sumbas Köylerinde İnceleme

 

 

Osmaniye  İl Özel İdaresi tarafından alt yapıya yönelik 2021 yılında planlanan yatırım programındaki işlerin takibi ile devam eden yol ve su çalışmalarını yerinde incelemek üzere Genel Sekreter Mustafa Bolat, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mustafa Demir ile Su Kanal ve Tarımsal Hizmetler Müdürü Kadir Tohumcu Sumbas’a gitti. Sumbas’a giden Heyette İl Genel Meclis üyeleri Veli Gani ve Harun Kundakçı da hazır bulundu.

Osmaniye İl Özel İdaresi heyeti, Sumbas Kaymakamı İdil Özdemir başkanlığında yapılan değerlendirme toplantısından sonra  Yaklaşık bir ay önce Köydes programı kapsamında ihalesi yapılan Sumbas’a bağlı Gafarlı Köyü Diniker Mahallesinde, Gafarlı Gökgedik Mahallesinde ve Çiçeklidere Köyü Alasırt Mahallesinde yaşayan vatandaşların içme suyu ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan ve İdris Tapsız sondajcılık tarafından ihalesi alınan, kısa bir zaman önce yüklenici firma tarafından ilk önce Gafarlı Diniker mevkisinde yapımına başlanılan sondaj çalışmasını yerinde incelediler.

En kısa zamanda vatandaşların içme suyu problemlerinin çözüme kavuşacağını kaydeden Kaymakam Özdemir;  “Öncelikle Gafarlı Dinikerden başlamış olduğunuz sondaj ile içme suyu projemizi sonlandırıp bitiminde de daha önce ihalesini yapmış olduğumuz Çiçeklidere Köyü Alasırt Mahallesinde ve Gafarlı Köyü Gökgedik Mahallesinde sondaj çalışmalarına başlayıp burada yaşayan vatandaşlarımızın da içme suyu problemlerini sonlandıracağız” dedi.

Daha sonra Gafarlı Köyü ve Çiçeklidere Köyü arası, Çem Mağarası mevki olarak da bilinen yolda meydana gelen heyalan nedeniyle de yol kapatılmıştı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat  incelemelerden sonra  kapatılan bu yolda gerekli çalışmalara en kısa sürede başlanılarak vatandaşların kullanımına açılacağını bildirdi.

Kaymakam Özdemir  ve beraberinde bulunan heyet Sumbas’a bağlı Alibeyli Köyü Alibaba Çiftliği mevkiide bulunan içme suyu deposunu ve içme suyu problemlerini yerinde incelediler.

İncelemelerde Sumbas İlçe Jandarma Komutanı Yüksel Ayadın ve İlçe Emniyet Amiri Ahmet Doğan, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Kağan Gökçeli, Alibeyli Köyü muhtarı Ali Halaç, Akçataş Köyü muhtarı Süleyman Demirel Uçak, Gafarlı Köyü Muhtarı Arif Çoban ve Çiçeklidere Köyü Muhtarı Yusuf Kuşçu’da eşlik ettiler. Mehmet Çardak

Kaynak: Editör: Gökhan Soylu
Etiketler: Osmaniye, Sumbas, Köylerinde, İnceleme,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-170111180-1