Reklam için 0532 496 75 66
Haber Detayı
20 Şubat 2021 - Cumartesi 14:33 Bu haber 422 kez okundu
 
Osmaniye Valisin den Gözümüz olun çağrısı
OSMANİYE Haberi
Osmaniye Valisin den Gözümüz olun çağrısı

Uyuşturucu ile mücadelede gözümüz olun çağrısı

 

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, vatandaşların, İçişleri Bakanlığı koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğünce hazırlanan “UYUMA” uygulamasını telefonlarına indirerek, uyuşturucu ile mücadeleye destek vermelerini istedi.

UYUMA projesinin, teknolojik imkânlar aracılığıyla uyuşturucu ile mücadelede vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilincine uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amacıyla hazırlandığını belirten Vali Yılmaz, bu proje ile uyuşturucu suçlarına daha seri müdahale imkânı sağlanmasının hedeflendiğini kaydetti.

UYUMA uygulamasının, akıllı telefonlardan Google Play Store ve Apple Sanal Mağazalarından ücretsiz olarak temin edilebileceğini ifade eden Vali Yılmaz, “Uygulamanın önemli özelliklerinden biri ise bildirim yapanın kimlik bilgilerinin kesinlikle gizli kalması ve soruşturmanın hiçbir aşamasında üçüncü kişiler tarafından kesinlikle bilinmeyecek olmasıdır.

Uygulamayı telefonlarına indiren vatandaşlarımız, kişisel bilgilerini sisteme kaydettikten sonra uygulamayı kullanmaya başlayacaklardır.

 

Sokakta gördüğü uyuşturucu ticaretini polise bildirmek isteyen vatandaşlarımız, uygulamadaki butona basarak ihbarda bulunabilecektir.

Sisteme konum bilgisi ile birlikte düşen bu ihbar bölgeye en yakın ekibe iletilecektir. İhbarcının kimliği kesinlikle gizli tutulacaktır.”diye konuştu.

Uyuşturucu madde kullanımının toplum açısından büyük bir tehdit ve tehlike oluşturduğuna dikkat çeken Vali Yılmaz, uyuşturucu ile etkin mücadelede kolluk kuvvetlerinin suç ile mücadelesi kadar, toplumumuzun bu konuda bilinçlendirilmesinin büyük önem taşıdığını söyledi.

Kaynak: Editör: Gökhan Soylu
Etiketler: Osmaniye, Valisin, den, Gözümüz, olun, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-170111180-1