Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 13:44 Bu haber 1604 kez okundu
 
Osmaniyenin Vazgeçilmez İçeceği Meyan Şerbeti
SAĞLIK Haberi
Osmaniyenin Vazgeçilmez İçeceği Meyan Şerbeti

Osmaniyenin Vazgeçilmez İçeceği Meyan Şerbeti

 

Meyan şerbeti satıcısı, Suriyeli Aehsan Hnoo Suriye iç savaşından ülkemize sığınan, ülkemize gelmeden önce golan tepelerinde yaşayan bir türkmen mütevazi şerbet satıcısı Hnoo Osmaniyenin her köşesinde meyan şerbeti satıyor, satılan meyan kökü şerbetinin sağlık açısından da birçok faydasının olduğunu ifade ediyor.


 

“Meyan kökü şerbetinin sağlığa faydası çok”


 

Osmaniyenin bir çok alanında satılan yaz aylarının vazgeçilmez içeceği Meyan Kökü Şerbetini yıllardır sattığını ifade eden Eahsan hnoo, baba mesleğini sürdürdüğünü belirterek,


Meyan Kökü Şerbetinin özellikle insan sağlığına faydasının çok olduğunu aktardı Hnoo, şöyle devam ettiği beyanında “Midenin dostu. Şeker, tansiyon, idrar yolları rahatsızlığı olanları rahatlatıyor. Böbrek taşına faydası var. Uzmanlar Meyan Kökü Şerbeti tüketin diyor. Sıcaklarda insanları ferahlatıyor ve şifa veriyor. Yaz döneminde özellikle meyan kökü şerbetini satıyorum. Bardağı 1 TL'den satışa sunuyorum. Vatandaşlarımız evinde de yapabilir. Günde iki bardak meyan kökü şerbetini içmelerini tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

Sırtında özel yapım meyan şerbeti güğümü ile sıcak havada adeta osmaniyenin altını üstüne getiren Hnoo işimi severek yapıyorum bu işi yıllardır yaptığım için kıvamını ve lezzetini tutturduğum şerbetimi bir çok Osmaniyeli tatmıştır geri dönüşlerin olumlu olduğunuda bir içenin bir daha istemesinden anlıyorum şeklinde konuştu.

Son olarak şerbet satıcısı şunu ifade ederek haber merkezimizden ayrıldı


 

“Meyan Kökü Şerbetine sahip çıkalım unutmayalım sağlığımız için önemli “

Gökhan Soylu

Kaynak: (ED) - Elde Demokrasi Editör: Gökhan Soylu
Etiketler: Osmaniyenin, Vazgeçilmez, İçeceği, Meyan, Şerbeti,
Yorumlar
Haber Yazılımı