Reklam için 0532 496 75 66
Haber Detayı
21 Aralık 2020 - Pazartesi 15:47 Bu haber 1742 kez okundu
 
PROF. DR. MUSTAFA FEDAİ ÇAVUŞ OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ İÇİN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI
- Haberi
PROF. DR. MUSTAFA FEDAİ ÇAVUŞ OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ İÇİN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

PROF. DR. MUSTAFA FEDAİ ÇAVUŞ OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ İÇİN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

 

 

Osmaniye Korkut Ata üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Fedai ÇAVUŞ Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlüğü için Yükseköğretim Kuruluna başvurusunu yaptı.

Üniversiteler şehrin gelişimi ve dönüşümünde önemli bir faktördür. Üniversite, sahip olduğu donanımlı insan kaynağı ile bulunduğu şehrin ve toplumun hızla gelişen ve değişen dünyaya uyum sağlaması yolunda rehberdir. Bu bilinçle, her insanın bir cevher olduğunun farkında olarak, insanları işleyerek birer mücevhere dönüştürme hedefiyle üniversitemiz rektörlüğüne adayım.

Sloganı, “Geleceğinize açılan kapı” olan üniversitemizin kapısının kilitlerini açmak için OKÜ rektörlüğüne adayım.

Yeni YÖK’ün misyon ve vizyon odaklı üniversite yapılanmasında, Türkiye’de lider, dünya ile rekabet edebilir bir üniversite yaratmak için OKÜ rektörlüğüne adayım.

Adaylığım çerçevesinde üniversitemize yönelik olarak YÖK’ün istediği üç projemiz hedeflerimizi gerçekleştirmek üzere hazırlandı. Gönül birliği elbirliği ile bu hedeflere yürüyeceğiz. Ayrıştıran, ötekileştiren değil birleştiren, güçlendiren ve sinerji yaratmaya dönük bir anlayışla yönetmeye talibiz. Bunun için gerekli liyakat ve ehliyete sahip olduğumuza inanıyoruz ve bir bayrağın beklediği rüzgar gibi OKÜ’ nün ve Osmaniye’nin bizi beklediğini biliyoruz.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesini geleceğe taşımak için hazırladığımız üç projemiz ise aşağıdaki gibidir.

1- Sosyal Bilimler Vizyonu (Uzgörü) Ve Misyonu (Ülkü)  Çerçevesinde Yeniden Yapılanma

2. Korkut Ata Medeniyet Araştırmaları Merkezi

3. Girişimcilik Ve Sosyal İnovasyon Araştırma-Uygulama Merkezi

Prof. Dr. Mustafa Fedai Çavuş kimdir?

1975 yılında doğan Prof. Dr. Çavuş, memleketi Kadirli’nin Göztaşı (Nürpet) köyünde başladığı eğitimine Adana’da devam etti. 1998 yılında Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında Yüksek Lisans (2003) ve Doktora (2006) eğitimini tamamladı. 2012 yılında Yönetim ve Strateji alanında Doçent, 2018 yılında Profesör unvanını aldı.

1999 yılında Osmaniye MYO’da mesleki kariyerine başlayan Prof. Dr. Çavuş halen Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İİBF, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde görev yapmakta olup, 2013 yılında 3 aylığına YÖK bursu ile Kanada’da Prince Edward Island Üniversitesinde görev yapmıştır.  2020 Eylül ayı itibariyle YÖK ve MEB onayı ile Kırgız-Türk Manas Üniversitesi, İİBF İşletme bölümünde bir yıl süresince görevlendirilmiştir. Alanında ve akademik camiada saygın bir yere sahip olan Prof. Dr. Çavuş’un tek başına ve ortak yazarlı 100’den fazla ulusal ve uluslararası çalışması (Kitap, makale, bildiri) mevcuttur.

Akademik faaliyetleri yanısıra seminer ve konferanslar ile toplumsal fayda üreten Prof. Dr. Çavuş; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Osmaniye danışmanlığı (2015-2016), Türk-Eğitim Sen Üniversite Temsilciliği ve yönetim kurulu üyeliği (1999-2018), Türk Ocakları Osmaniye Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği (2009-devam), Küresel Stratejik Araştırmalar Derneği (KÜRSAD) yönetim kurulu üyeliği (2020-devam) yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir.  Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör: Gökhan Soylu
Etiketler: PROF., DR., MUSTAFA, FEDAİ, ÇAVUŞ, OSMANİYE, KORKUT, ATA, ÜNİVERSİTESİ, REKTÖRLÜĞÜ, İÇİN, ADAY, OLDUĞUNU, AÇIKLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı