Reklam için 0532 496 75 66
Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 22:12 Bu haber 2211 kez okundu
 
Rektör Türk’e “Osmaniye Araştırmaları” sunuldu
KÜLTÜR Haberi
Rektör Türk’e   “Osmaniye Araştırmaları” sunuldu

Rektör Türk’e   “Osmaniye Araştırmaları” sunuldu
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümmügülsüm Candeğer, Üniversite  Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’ü makamında ziyaret etti. 
 “Osmaniye Araştırmaları 1” kitabının editörlüğünü OKÜ  Fen Edebiyat Fakültesi  Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümmügülsüm Candeğer ve Dr. Huriye Emen yaparken çalışmalar Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyelerinin katkılarıyla hazırlandı.
 Ziyarette Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümmügülsüm Candeğer “Osmaniye Araştırmaları 1” kitabını OKÜ  Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’e takdim etti.  
Stratejik ve jeopolitik konumu ile Çukurova Bölgesi'nin en müstesna şehirlerinden birisi olan Osmaniye’yi anlatan kitabın takdim kısmını OKÜ Rektörü  Prof. Dr. Murat Türk kaleme aldı. 
OKÜ Rektörü  Prof. Dr. Murat Türk, “Çoğunluğu Üniversitemiz bilim insanları tarafından kaleme alınmış bu eser, şehrin muhtelif zamanlarına, farklı disiplinlerin çalışma sahasına giren konuları siz değerli okuyucuların hizmetine sunmaktadır. Kahvenizi yudumlarken tarihsel ve kültürel bir yolculuğa çıkacağınız bu eserdeki çalışmalardan her biri, diğer çalışmaları farklı yönleriyle tamamlayarak bir nevi Osmaniye şehir tarihini teşkil etmiş, bu şehirde doğmuş, yaşamış, kendisini buraya ait hisseden, şehrin kültürüne ve tarihine ilgi duyan dostlara ithaf olmuştur.” dedi. 
 OKÜ Rektörü  Prof. Dr. Murat Türk, ziyaret dolayısıyla Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümmügülsüm Candeğer’e teşekkür etti ve “Osmaniye Araştırmaları 1”  kitabıyla ilgili olarak başarılar diledi. Aynur Boz

Kaynak: Editör: Gökhan Soylu
Etiketler: Rektör, Türk’e, , , “Osmaniye, Araştırmaları”, sunuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı