Reklam için 0532 496 75 66
Haber Detayı
26 Aralık 2020 - Cumartesi 22:13 Bu haber 672 kez okundu
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan koronavirüs mutasyonuyla ilgili önemli açıklama
SAĞLIK Haberi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan koronavirüs mutasyonuyla ilgili önemli açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan koronavirüs mutasyonuyla ilgili önemli açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs mutasyonuyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamasında "Yurdun çeşitli bölgelerinden toplanan örneklerde İngiltere'nin rapor ettiği gen mutasyonuna rastlanmamıştır." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

"Virüste mutasyon ve varyasyon değişikliklerinin izlenmesi için Halk Sağlığı referans laboratuvarlarımız düzenli olarak ülkemizin çeşitli bölgelerinden örnekleri incelemektedir. Bu incelemeler kapsamında belirlenen varyasyon ve mutasyonlar Dünya Sağlık Örgütü ile paylaşılmaktadır.

Mutasyon tedbir uygulamaları kapsamında son dönemde İngiltere'den ülkemize gelen ve test sonucu pozitif çıkan kişilerin PCR örnekleri ile ülkemizin çeşitli bölgelerinden örnekler referans laboratuvarımızda tam gen sekanslama yöntemi ile incelenmiştir.

"GEN MUTASYONUNA RASTLANMAMIŞTIR"

Ne son dönemde yurda ilgili ülkelerden giriş yapan PCR pozitif vakalardan alınan numunelerde ne de yurdun çeşitli bölgelerinden toplanan örneklerde İngiltere'nin rapor ettiği gen mutasonuna rastlanmamıştır. Düzenli incelemelerimiz devam edecek."

Kaynak: Editör: Gökhan Soylu
Etiketler: Sağlık, Bakanı, Fahrettin, Koca'dan, koronavirüs, mutasyonuyla, ilgili, önemli, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı