Reklam için 0532 496 75 66
Haber Detayı
18 Şubat 2021 - Perşembe 19:42 Bu haber 612 kez okundu
 
YETENEK TARAMASI SON TESTLER DEVAM EDİYOR
OSMANİYE Haberi
YETENEK TARAMASI SON TESTLER DEVAM EDİYOR

GELECEĞE PROFESYONEL SPORCU YETİŞTİRMEK İÇİN


YETENEK TARAMASI SON TESTLER DEVAM EDİYOR


Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaklaşa hayata geçirdiği "Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi" Osmaniye'de son testleri devam ediyor.
Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında 2017-2018 eğitim/öğretim yılında Osmaniye’de seçilen öğrencilerin son testleri Osmaniye Tosyalı Spor Salonu’nda.Covid19 tedbiri kapsamında yapılıyor.
Tosyalı Spor Salonu'nda yapılan Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinin son testine çocuklarını getiren veliler salonda bulunan eğitimcilere bu taramalarla amacınız ne diye soru yönlendirmesi üzerine Tosyalı Spor salonunda ki eğitimciler Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaklaşa hayata geçirdiği  "Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi"  kapsamında  geleceğimize profesyonel sporcu yetiştirmek için yönlendirme taramaları yapıyoruz dediler. 
Çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak için Boy, kilo  Kulaç uzunluğu, Denge ve Reaksiyon testine tabi tutulan öğrenciler doğru yönlendirilerek uluslararası düzeyde sporcular çıkarılması için yapılan çalışmalardan memnuniyet duyan vatandaşlar projede katkısı olanlara teşekkür ettiler.
Profesyonel sporcu adayı Ahmet Rıza Çardak futbol oynamak için tarama testlerine katıldığını ve Spor İl Müdürlüğündeki hocaların kendisine bu konuda çok yardımcı olduğunu söylerek hocalarına teşekkür etti. Futbol hem çok sevdiğini iyi oynadığını söyleyen Çardak; “En büyük hayalim futbolcu olmak” dedi. Mehmet Çardak

Kaynak: Editör: Gökhan Soylu
Etiketler: YETENEK, TARAMASI, SON, TESTLER, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-170111180-1