Haber Detayı
19 Haziran 2020 - Cuma 17:46 Bu haber 615 kez okundu
 
Yetiştiriciler Makul Bir Kurban Fiyatı Bekliyor
Yetiştiriciler Makul Bir Kurban Fiyatı Bekliyor Osmaniye’de Merkeze Bağlı Kazmaca Köyünde hayvancılık işi 10 yıldır uğraşan Turan Babaoğlan yaklaşan kurban Bayramı öncesi üreticilerin fiyat talebini dile getirdi.
Haber Haberi
Yetiştiriciler Makul Bir Kurban Fiyatı Bekliyor

Yetiştiriciler Makul Bir Kurban Fiyatı Bekliyor
Osmaniye’de Merkeze Bağlı Kazmaca Köyünde hayvancılık işi  10 yıldır uğraşan Turan Babaoğlan yaklaşan kurban Bayramı öncesi üreticilerin fiyat talebini dile getirdi.
Artan maliyetlere dikkat çeken Koyun Yetişircisi Turan Babaoğlan “Giden sene kilo başı 24 TL kurban fiyatı açıklandı. Bu sene gönül ister 30 lira olmasını ama  hem tüketicileri düşünerek bir fiyat  belirlenmesi lazım.  Ülkemiz bir Koronavirüs salgın hastalığı ile uğraşıyor. Bunu da göz önünde bulundurarak bir karar alınması lazım. Açıklanan fiyatla ne bizler yetiştiriciler mağdur edilmeli ne de kurban kesecek vatandaşlar mağdur olmalı makul bir fiyat istiyoruz. Yem ve hap girdileri çok yüksek, giden sene arpayı 1.250-1300 TL’den alıyorduk bu sene 1750 TL. Bir torba 60 TL iken 90-95 TL oldu 35 TL arttı. Yetiştiriciler zor durumda yemden dolayı sıkıntıdayız. Devletimiz desteklerimizle üretmeye çalışıyoruz mal başına yıllık 6 TL  destek açıkladı. Bu desteklerde yetersiz isteriz ki 60 TL olsun bir torba yem 90 TL olurken açıklanan destek rakamı ile üzüldük. Bütün yetiştirici arkadaşlara Allah kolaylık versin diyorum. Devletimizden biz yetiştiricileri  daha fazla destekleyip şu dönemde ithal hayvana bağımlı kalmamalıyız” dedi.

Kaynak: Editör: Gökhan Soylu
Etiketler: Yetiştiriciler, Makul, Bir, Kurban, Fiyatı, Bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı