Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
(ED) - Elde Demokrasi Haber | Haber Girişi: 20.09.2021 - 16:24, Güncelleme: 20.09.2021 - 16:24

Osmaniye İşkur Bilgilendirme Yaptı

 

Osmaniye İşkur Bilgilendirme Yaptı

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Altunkaynak yaptığı açıklamada
Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu, görev alanına giren işçi şikayetleri, idari para cezaları vb. konularda bilgilendirme yaptı.   Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Altunkaynak yaptığı açıklamada; İŞKUR bünyesinde Çalışma İlişkileri Servisi olarak faaliyet gösteren birime 2021 yılının ilk 6 ayında Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) üzerinden 125 ve ‘’ALO 170’’ üzerinden 180 olmak üzere toplam 305 şikayet dilekçesi iletilmiş ve iletilen bu dilekçeler süresi içinde cevaplandırılarak gerekli işlemler yapıldığı ifade edilmiştir.   Çalışma hayatındaki her türlü; soru, öneri, eleştiri, ihbar ve şikâyet alanlarındaki başvuru ve taleplerin etkin ve hızlı çözüme kavuşturulması amacıyla hizmet yürüten Çalışma Hayatı İletişim Merkezi “ALO 170’’ üzerinden Kuruma gelen 180 şikayet dilekçesinin 125 tanesi Adana Rehberlik ve Teftiş Grup Başkanlığının görev ve yetki alanına girdiği için ilgili yere gönderilmek suretiyle gerekli işlemlerin yapıldığı belirtilmiştir. 2021 yılının ilk 6 ayında toplam 4 işveren ile iki yabancı uyruklu kişiye de idari para cezası uygulanmıştır. İdari para cezası uygulanan işletmelerden 2 tanesine İş Sağlığı ve Güvenliği tedbirlerine uyulmadığı için Teftiş raporu sonucuna göre toplam 9565 TL idari para cezası uygulanmıştır. Ceza uygulanan diğer 2 işletme ise Çalışma İzin Belgesi olmadan yabancı işçi çalıştırdığının tespit edilmesi sonucu toplam 23.592 TL idari para cezası uygulanmıştır. Ayrıca 2 yabancı uyruklu kişiye ise Çalışma İzin Belgesi olmadığı halde çalıştığının tespiti sonucunda kişi başı 4716 TL olmak üzere toplam 9432 TL idari para cezası kesilmiştir.   İş sağlığı ve Güvenliği kapsamında ise 120 defter onaylanmıştır.
Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Altunkaynak yaptığı açıklamada

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu, görev alanına giren işçi şikayetleri, idari para cezaları vb. konularda bilgilendirme yaptı.

 

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Altunkaynak yaptığı açıklamada; İŞKUR bünyesinde Çalışma İlişkileri Servisi olarak faaliyet gösteren birime 2021 yılının ilk 6 ayında Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) üzerinden 125 ve ‘’ALO 170’’ üzerinden 180 olmak üzere toplam 305 şikayet dilekçesi iletilmiş ve iletilen bu dilekçeler süresi içinde cevaplandırılarak gerekli işlemler yapıldığı ifade edilmiştir.

 

Çalışma hayatındaki her türlü; soru, öneri, eleştiri, ihbar ve şikâyet alanlarındaki başvuru ve taleplerin etkin ve hızlı çözüme kavuşturulması amacıyla hizmet yürüten Çalışma Hayatı İletişim Merkezi “ALO 170’’ üzerinden Kuruma gelen 180 şikayet dilekçesinin 125 tanesi Adana Rehberlik ve Teftiş Grup Başkanlığının görev ve yetki alanına girdiği için ilgili yere gönderilmek suretiyle gerekli işlemlerin yapıldığı belirtilmiştir.

2021 yılının ilk 6 ayında toplam 4 işveren ile iki yabancı uyruklu kişiye de idari para cezası uygulanmıştır. İdari para cezası uygulanan işletmelerden 2 tanesine İş Sağlığı ve Güvenliği tedbirlerine uyulmadığı için Teftiş raporu sonucuna göre toplam 9565 TL idari para cezası uygulanmıştır. Ceza uygulanan diğer 2 işletme ise Çalışma İzin Belgesi olmadan yabancı işçi çalıştırdığının tespit edilmesi sonucu toplam 23.592 TL idari para cezası uygulanmıştır. Ayrıca 2 yabancı uyruklu kişiye ise Çalışma İzin Belgesi olmadığı halde çalıştığının tespiti sonucunda kişi başı 4716 TL olmak üzere toplam 9432 TL idari para cezası kesilmiştir.

 

İş sağlığı ve Güvenliği kapsamında ise 120 defter onaylanmıştır.

Osmaniye HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve eldedemokrasi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.