Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
EĞİTİM-BİLİM Haber Girişi: 03.06.2021 - 22:06, Güncelleme: 03.06.2021 - 22:06

Osmaniye’de LGS nedeniyle Hafta Sonu Nüfus Müdürlüğü Açık Olacak

 

Osmaniye’de LGS nedeniyle Hafta Sonu Nüfus Müdürlüğü Açık Olacak

Osmaniye tüm yurtta iki oturum halinde gerçekleşecek olacak LGS sınavına girecek öğrenciler yanlarında Nüfus cüzdanlarını kalem, silgi, kalem tıraş ve isterlerse şeffaf pet şişede su bulunduracaklar.
  Osmaniye tüm yurtta iki oturum halinde gerçekleşecek olacak LGS sınavına girecek öğrenciler yanlarında Nüfus cüzdanlarını kalem, silgi, kalem tıraş ve isterlerse şeffaf pet şişede su bulunduracaklar. Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavın (LGS) salgınla mücadele tedbirleri ve güvenlik önlemleri açısından en uygun koşullarda gerçekleştirilmesi ve herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi amacıyla İl Hıfzıssıhha Meclisi Vali Yardımcısı Adem Yılmaz başkanlığında Valilik Cebeli Bereket, Toplantı Salonunda Olağanüstü olarak toplandı. NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ AÇIK OLACAK İl Hıfzıssıhha Meclisi; “Sınava girecek öğrencilerin acil iş ve işlemlerinin görülebilmesi amacıyla nüfus müdürlüğünün 5 Haziran 2021 Cumartesi günü 10.00¬16.00 saatleri arasında; 6 Haziran 2021 Pazar günü ise 07.00 ¬10.00 saatleri arasında açık bulundurulmasına. ŞEHİR İÇİ DOLMUŞ SEFERLERİ ARTIRILACAK Sınava girecek öğrenciler ile yakınları/refakatçileri ve sınav görevlilerinin sınav yerlerine ulaşımlarında herhangi bir aksama yaşanmaması için şehir içi toplu taşıma sefer sayılarının artırılması dahil her türlü tedbir Belediyelerce alınmasına, ÖĞRENCİLER VE REFAKETÇİLERİ SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDAN MUAF OLACAK Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 6 Haziran 2021 Pazar günü; sınava girecek öğrenciler ile beraberlerindeki refakatçi ve/veya yakınları, 07.00¬15.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasına. SINAV GÜNÜ KIRTASİYELER AÇIK  6 Haziran 2021 Pazar günü kırtasiyeler 07.00¬15.00 saatleri arasında açık olabileceklerdir. Bu yerlerde çalışanlar da belirtilen zaman dilimi içerisinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf sayılmasına. Sınavın sessiz ve huzurlu bir ortamda geçmesi için gerekli tüm tedbirler milli eğitim müdürlükleri, kolluk kuvvetleri, yerel yönetimler ve ilgili diğer kurum/kuruluşlarla birlikte alınacak, kolluk birimlerince sınavın yapılacağı okul çevrelerinde devriye faaliyetleri yoğunlaştırılarak sınava girecek öğrencilerin dikkatlerini dağıtmasına neden olabilecek gereksiz korna çalınması ve gürültüye neden olacak diğer faaliyetlerde bulunulması önlenecek, sınav süresi boyunca gürültü yapılmaması konusunda kamuoyu farkındalığını artıracak çalışmalara ağırlık verilmesine.” karar verdi. Tedbir Kararların uygulanmasında herhangi bir aksaklığa  meydan verilmemesi ve mağduriyetlere neden olunmaması, için  alınan kararlara uymayan vatandaşlara  gerekli adli işlemlerin yapılacağı bildirildi. Aynur Boz
Osmaniye tüm yurtta iki oturum halinde gerçekleşecek olacak LGS sınavına girecek öğrenciler yanlarında Nüfus cüzdanlarını kalem, silgi, kalem tıraş ve isterlerse şeffaf pet şişede su bulunduracaklar.

 

Osmaniye tüm yurtta iki oturum halinde gerçekleşecek olacak LGS sınavına girecek öğrenciler yanlarında Nüfus cüzdanlarını kalem, silgi, kalem tıraş ve isterlerse şeffaf pet şişede su bulunduracaklar.
Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavın (LGS) salgınla mücadele tedbirleri ve güvenlik önlemleri açısından en uygun koşullarda gerçekleştirilmesi ve herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi amacıyla İl Hıfzıssıhha Meclisi Vali Yardımcısı Adem Yılmaz başkanlığında Valilik Cebeli Bereket, Toplantı Salonunda Olağanüstü olarak toplandı.
NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ AÇIK OLACAK
İl Hıfzıssıhha Meclisi; “Sınava girecek öğrencilerin acil iş ve işlemlerinin görülebilmesi amacıyla nüfus müdürlüğünün 5 Haziran 2021 Cumartesi günü 10.00¬16.00 saatleri arasında; 6 Haziran 2021 Pazar günü ise 07.00 ¬10.00 saatleri arasında açık bulundurulmasına.
ŞEHİR İÇİ DOLMUŞ SEFERLERİ ARTIRILACAK
Sınava girecek öğrenciler ile yakınları/refakatçileri ve sınav görevlilerinin sınav yerlerine ulaşımlarında herhangi bir aksama yaşanmaması için şehir içi toplu taşıma sefer sayılarının artırılması dahil her türlü tedbir Belediyelerce alınmasına,
ÖĞRENCİLER VE REFAKETÇİLERİ SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDAN MUAF OLACAK
Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 6 Haziran 2021 Pazar günü; sınava girecek öğrenciler ile beraberlerindeki refakatçi ve/veya yakınları, 07.00¬15.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasına.
SINAV GÜNÜ KIRTASİYELER AÇIK 
6 Haziran 2021 Pazar günü kırtasiyeler 07.00¬15.00 saatleri arasında açık olabileceklerdir. Bu yerlerde çalışanlar da belirtilen zaman dilimi içerisinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf sayılmasına.
Sınavın sessiz ve huzurlu bir ortamda geçmesi için gerekli tüm tedbirler milli eğitim müdürlükleri, kolluk kuvvetleri, yerel yönetimler ve ilgili diğer kurum/kuruluşlarla birlikte alınacak, kolluk birimlerince sınavın yapılacağı okul çevrelerinde devriye faaliyetleri yoğunlaştırılarak sınava girecek öğrencilerin dikkatlerini dağıtmasına neden olabilecek gereksiz korna çalınması ve gürültüye neden olacak diğer faaliyetlerde bulunulması önlenecek, sınav süresi boyunca gürültü yapılmaması konusunda kamuoyu farkındalığını artıracak çalışmalara ağırlık verilmesine.” karar verdi.
Tedbir Kararların uygulanmasında herhangi bir aksaklığa  meydan verilmemesi ve mağduriyetlere neden olunmaması, için  alınan kararlara uymayan vatandaşlara  gerekli adli işlemlerin yapılacağı bildirildi. Aynur Boz

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve eldedemokrasi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.