Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
OSMANİYE (ED) - Elde Demokrasi Haber | Haber Girişi: 03.08.2021 - 13:56, Güncelleme: 03.08.2021 - 13:58

Osmaniye’de Ormanlık alanlara girişi ve çıkış yasaklandı

 

Osmaniye’de Ormanlık alanlara girişi ve çıkış yasaklandı

Önümüzdeki günlerde oluşabilecek olağanüstü hava halleri nedeniyle yangınların artabileceği değerlendirilerek mangal/semaver/ateş yakılabilecek mesire ve piknik alanları dışındaki ormanlık alanlara giriş ve çıkışlar 30 Temmuz 2021 tarihinden itibaren ikinci bir emre kadar yasaklanmıştır.
Son günlerde yaşan Orman yangınlarından dolayı Osmaniye Valiliği yazılı açıklamada bulundu. Yapılan yazılı açıklamada Yasaklarla ilgili şu ifadelere yer verildi; “Son günlerde ülkemiz genelinde orman yangınları yaşanması ve orman yangınları açısından oldukça yüksek risk taşıyan meteorolojik hava şartlarının oluşması beklendiğinden (yüksek sıcaklık, aşırı rüzgâr, düşük nem) özelikle yaz mevsimi ve tatil sezonu olması sebebiyle vatandaşlarımızın yoğun bir şekilde mangal, semaver veya ocak ile anız ve benzeri bitki örtüsü yaktıkları, bu durumda hava sıcaklığının yüksekliği ve kuru ot/çalılık miktarının artmasına bağlı olarak, yangınların, dikkatsizlik ve tedbirsizlik, cam kırıkları yıldırım düşmesi, elektrik tellerinin kopması, elektrik kaçağı ve diğer nedenlerden kaynaklandığı, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında yangınların artış gösterdiği tespit edilmiştir. İlimiz sınırları içerisinde son günlerde büyük çapta orman yangınları meydana geldiği görülmüştür. Önümüzdeki günlerde oluşabilecek olağanüstü hava halleri nedeniyle yangınların artabileceği değerlendirilerek mangal/semaver/ateş yakılabilecek mesire ve piknik alanları dışındaki ormanlık alanlara giriş ve çıkışlar 30 Temmuz 2021 tarihinden itibaren ikinci bir emre kadar (Orman İdaresinden İhaleli/Tahsisli iş alanlar ve bu işte çalışanlar ile Orman idaresi tarafından çalıştırılan kişiler hariç) yasaklanmıştır.  Bu kapsamda vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve milli servetimiz olan ormanların yangınlardan korunması için gerek hassasiyetin gösterilmesini 30 Temmuz 2021 itibaren ormanlık alanlara giriş yapanlara 5326 Sayılı Kabahatler Kanunun 32. maddesi gereğince "Emre Aykırı Davranış" tan idari işlem uygulanacaktır.”
Önümüzdeki günlerde oluşabilecek olağanüstü hava halleri nedeniyle yangınların artabileceği değerlendirilerek mangal/semaver/ateş yakılabilecek mesire ve piknik alanları dışındaki ormanlık alanlara giriş ve çıkışlar 30 Temmuz 2021 tarihinden itibaren ikinci bir emre kadar yasaklanmıştır.

Son günlerde yaşan Orman yangınlarından dolayı Osmaniye Valiliği yazılı açıklamada bulundu. Yapılan yazılı açıklamada Yasaklarla ilgili şu ifadelere yer verildi; “Son günlerde ülkemiz genelinde orman yangınları yaşanması ve orman yangınları açısından oldukça yüksek risk taşıyan meteorolojik hava şartlarının oluşması beklendiğinden (yüksek sıcaklık, aşırı rüzgâr, düşük nem) özelikle yaz mevsimi ve tatil sezonu olması sebebiyle vatandaşlarımızın yoğun bir şekilde mangal, semaver veya ocak ile anız ve benzeri bitki örtüsü yaktıkları, bu durumda hava sıcaklığının yüksekliği ve kuru ot/çalılık miktarının artmasına bağlı olarak, yangınların, dikkatsizlik ve tedbirsizlik, cam kırıkları yıldırım düşmesi, elektrik tellerinin kopması, elektrik kaçağı ve diğer nedenlerden kaynaklandığı, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında yangınların artış gösterdiği tespit edilmiştir.

İlimiz sınırları içerisinde son günlerde büyük çapta orman yangınları meydana geldiği görülmüştür. Önümüzdeki günlerde oluşabilecek olağanüstü hava halleri nedeniyle yangınların artabileceği değerlendirilerek mangal/semaver/ateş yakılabilecek mesire ve piknik alanları dışındaki ormanlık alanlara giriş ve çıkışlar 30 Temmuz 2021 tarihinden itibaren ikinci bir emre kadar (Orman İdaresinden İhaleli/Tahsisli iş alanlar ve bu işte çalışanlar ile Orman idaresi tarafından çalıştırılan kişiler hariç) yasaklanmıştır.

 Bu kapsamda vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve milli servetimiz olan ormanların yangınlardan korunması için gerek hassasiyetin gösterilmesini 30 Temmuz 2021 itibaren ormanlık alanlara giriş yapanlara 5326 Sayılı Kabahatler Kanunun 32. maddesi gereğince "Emre Aykırı Davranış" tan idari işlem uygulanacaktır.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve eldedemokrasi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.